سیستم کامپیوتر مورد نیاز برای بازی GTA V

سیستم کامپیوتر مورد نیاز برای بازی GTA V

سیستم کامپیوتر مورد نیاز برای بازی GTA V

بهترین کامپیوتر برای اجرای روان بازی GTA V چیست؟ حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای بازیGrand Theft Auto Five  چیست؟

GTA V (Grand Theft Auto Five) یکی از بازی های بسیار مشهور و شناخته شده در دنیا بازی های رایانه ای میباشد. بسیاری از ما این عنوان مشهور را از نسخه GTA: Vice City میشناسیم. در طول سالیان دراز نسخه های متفاوتی از این عنوان بازی به بازار روانه شد. در هر یک از عناوین جدید، بازی دارای پیشرفت های چشمگیری در زمینه هوش مصنوعی و جزئیات گرافیکی بوده.
آخرین نسخه از عنوان از سری GTA، بازی GTA V یا پنج میباشد. اولین عرضه این بازی برای سال 2013 میباشد. این بازی برای اولین بار بر روی کنسول های PlayStation و XBOX عرضه شد و در 24 ساعت اولیه عرضه خود نزدیک به 800 میلیون دلار فروش داشت. در سال 2015، اولین نسخه این بازی محبوب برای ویندوز منتشر شد. شرکت Rock Star مدعی است که تا به حال 110 میلیون نسخه از این بازی را فروخته است. تا به امروز، این بازی، موفقترین نسخه از سری بازی های GTA بوده. یکی از دلایل این موفقیت چشمگیر، جزئیات گرافیکی بسیار زیاد و چشمگیر این بازی است. به دلیل کیفیت بسیار بالای گرافیگ این بازی، برای داشتن تجربه ای روان با بالاترین کیفیت ممکن، نیازمند سیستم کامپیوتر قدرتمند میباشد.

سیستم کامپیوتر مورد نیاز برای بازی GTA V
تفاوت جزئیات بازی در دو حالت تنظیمات Low و Ultra High

کارت گرافیک مورد نیاز برای بازی GTA V

همانند هر بازی دیگری، در این بازی نیز کارت گرافیک نقش مهمی و بسیار موثری در اجرای روان و با کیفیت بازی دارد. با توجه به سال انتشار بازی و طراحی اولیه آن برای کنسول ها شاید به نظر آید که اجرای روان این بازی نیاز به کارت گرافیک قدرتمندی نباشد؛ خب اینطور نیست! این بازی در دسته بندی بازی‌های جهان باز قرار میگیرد و بارگزاری و نمایش محیط بسیار گسترده بازی در کامپیوتر، نیاز به کارت گرافیک قدرتمندی دارد. بر اساس تست‌های انجام شده در مجموعه کامپیوتر کوکی، برای بارگزاری روان و سریع محیط بازی در رزولوشن 1080، کارت گرافیک باید حداقل دارای 4 گیگابایت حافظه اختصاصی باشد. البته در مشخصات اعلام شده از سوی کمپانی راک استار حداقل رم کارت گرافیک مورد نیاز برای اجرای بازی 2 گیگابایت است.

پردازنده (CPU) مورد نیاز برای GTA V

در این بازی، پردازنده مرکزی شما نقش اساسی را ایفا میکند. تاثیر CPU به اندازه GPU نیست اما در مقایسه با بازی های دیگر، CPU نقش پر رنگ تری در عملکرد بازی دارد. برای مثال در مقایسه عملکرد پردازنده Core i3 9100 و Core i5 9400 بهبود عملکرد 20 درصدی در اجرای بازی مشاهده شده است. این تست در رزولوشن 1080 انجام شده است.

سیستم کامپیوتر مورد نیاز برای بازی GTA V
تفاوت جزئیات بازی در دو حالت تنظیمات Low و Ultra High

سیستم های مناسب برای  GTA V

حداقلپیشنهادیبهترین
پردازنده (CPU):Intel Core 2 Quad CPU Q6600
AMD Phenom 9850
Intel Core i5 3470
AMD X8 FX-8350
Intel Core i7 10700
AMD Ryzen 7 3700X
حافظه میانی (رم):4 گیگابایت رم DDR38 گیگابایت رم DDR316 گیگابایت رم DDR4
کارت گرافیک (VGA):NVIDIA 9800 GT 1GB
AMD HD 4870 1GB
NVIDIA GTX 660 2GB
AMD HD7870 2GB
Nvidia GTX 1050 Ti 4GB
AMD RX 570 4GB
فضای ذخیره سازی (هارد):65 گیگابایت هارد HDD65 گیگابایت هارد HDD65 گیگابایت هارد SSD

مشخصات پیشنهاد شده در جدول بالا برای اجرای بازی تا رزولوشن FullHD با FPS 60 میباشد. در صورتی که قصد اجرای بازی با رزولوشن یا FPS بالاتر را دارید، باید به فکر سیستم قوی با کارت گرافیک و CPU قویتر باشید.

کیس و لپ تاپ های پیشنهادی برای اجرای این بازی