سیستم مورد نیاز بازی Call of Duty: Warzone

سیستم مورد نیاز بازی Call of Duty: Warzone

سیستم مورد نیاز بازی Call of Duty: Warzone

این روزها یکی از سوالاتی که خیلی داخل گوگل جستجو میشه یا از ما در موردش پرسیده میشه، در مورد حداقل و بهترین سیستم برای بازی Call Of Duty: Warzone هست. در این مقاله در سایت کامپیوتر کوکی در این مورد برای شما مینویسیم.

بازی Call of Duty: Warzone

در سال های اخیر، کمپانی Activision خالق عنوان های محبوب بازی Call of Duty (ندای وظیفه)، اقدام به انتشار نسخه بتل رویال (Battle Royal) این سری تحت عنوان COD: Warzone نموده که مورد استقبال عموم گیمرهای طرفدار این عنوان و هواداران بازی های کامپیوتری شوتر اول شخص قرار گرفته.

همراه داشتن عنوان Call of Duty، امکان بازی به صورت Cross-Platform بر روی یک سرور که تجربه همبازی شدن گیمرها بر روی تمامی پلتفرم های مورد استفاده برای بازی از جمله کنسول و کامپیوترهای شخصی تحت ویندوز را فراهم آورده و از سوی دیگر رایگان بودن بازی و همه گیر شدن بازی های بتل رویال در این نسل، Warzone به سرعت مرز صد میلیون شرکت کننده فعال در سرورهای خود را رد کرد؛ این عدد روزانه در حال افزایش است!

سیستم مورد نیاز بازی Call of Duty: Warzone

اجرا بازی CoD: Warzone بر روی کامپیوتر

این بازی به دو روش بر روی کامپیوترهای شخصی قابل اجرا است. روش اول نصب نسخه ویندوزی و اجرای مستقیم بازی بر روی ویندوز است. روش دوم اجرای نسخه موبایل (اندروید) بازی Call Of Duty Mobile با استفاده از شبیه سازهای سیستم عامل اندروید بر روی ویندوز میباشد. در هر حالت از آنجایی که بازی های ژانر بتل رویال بر روی محیط هایی با جزئیات بسیار زیاد اجرا می شوند و به طور معمول جلوه های بصری و آیتم های مورد تعامل در آنها تنوع زیادی دارند، نمی توان منکر نقش موثر سیستم کامپیوتر در اجرای روانتر این بازی بر روی پلتفرم ویندوز شد.

کارت گرافیک مورد نیاز برای اجرای Call Of Duty: Warzone

مانند هر بازی کامپیوتر دیگری، برای اجرای Warzone کارت گرافیک نقش بسیار مهمی در میزان روانی اجرای بازی ایفا میکند. برای بارگزاری و نمایش محیط وسیع و گسترده که علاوه بر جزئیات بسیار زیاد موجود و قابل تعامل در بازی های بتل رویال که پیش تر در موردشان گفتیم، ساختار این بازی به عنوان یکی از بازی های نسل آخر، سیستم کامپیوتر مورد استفاده را ملزم به داشتن قطعات توانمندی میکند. بر اساس تست های انجام شده در مجموعه ی کامپیوتر کوکی به طور کلی برای افرادی که میخواهند این بازی را با حداقل بودجه ممکن و با FPS  30 تا 40 فریم در ثانیه اجرا نمایند، کارت گرافیکی با حداقل حافظه اختصاصی 2 گیگابایت برای اجرای بازی با رزولوشن 1080، موفق ظاهر شد!

پردازنده مورد نیاز برای اجرای Warzone

طبق تست‌های مجموعه کامپیوتر کوکی، بازی Warzone برای استفاده از پردازنده های چند هسته ای به خوبی بهینه سازی نشده است و از این رو، پردازنده های با تعداد هسته 4 تا 6 هسته، با فرکانس پایه بالاتر، بهترین و بهینه ترین گزینه برای اجرای این بازی میباشند.

طبق اعلام سایت رسمی Activision، حداقل پردازنده مناسب برای اجرای بازی Warzone، پردازنده Intel Core i3-4340 میباشد بود که در تست های انجلم شده برای اجرای روان تر بازی بدون اختلال در نقاط حساس و شلوغ، پردازنده Intel Core i5-2500K پیشنهاد شده است. اگرچه در صورتی شما برای اجرای این بازی علاقه به رزولوشن بالاتر از 1080 و FPS بالاتر دارید، بالطبع احتیاج به سیستمی با پردازنده جدیدتر و قدرتمندتر خواهید داشت.

رم مورد نیاز برای اجرای Warzone

میزان رم مورد نیاز برای اجرای بازی، بستگی به مدل پردازنده و کیفیت مورد استفاده برای اجرای بازی دارد. حداقل مقدار رم پیشنهاد شده برای اجرای بازی CoD: Warzone 8 گیگابایت میباشد. اما مقدار رم پیشنهادی در سایت رسمی سازنده بازی 12 گیگابایت میباشد. اما با توجه تاثیر نحوه چیدمان رم بر روی بازدهی پردازنده ، پیشنهاد میشود که به جای 12 گیگابایت رم که میتواند با چیدمان یک رم 8 و یک رم 4 یا 3 رم 4 گیگابایتی بر روی سیستم نصب شود، از 16 گیگابایت رم با چیدمان 2 یا 4 کاناله استفاده نمایید.

هارد مورد نیاز برای اجرای Warzone

بازی وار زون یکی از بازی های بسیار حجیم به شمار میرود که حداقل نیاز به 175 گیگابایت فضای خالی بر روی هارد سیستم دارد. در صورتی که شما محدودیت زیادی در بودجه خود ندارید، پیشنهاد ما استفاده از هاردهای پر سرعت SSD برای نصب بازی است. استفاده از این هارها در مقایسه با هاردهای مکانیکی HDD، افزایش چشمگیر سرعت بارگزاری بازی میباشد.

سیستم مورد نیاز بازی Call of Duty: Warzone

جدول مشخصات سیستم پیشنهادی در رده های متفاوت برای اجرای بازی وار زون:

سیستم حداقلسیستم پیشنهادی اقتصادیسیستم پیشنهادی حرفه ایسیستم فوق حرفه ای
مناسب برایرزولوشن Full HD و FPS 30-40 تنظیمات LOWرزولوشن FullHD و FPS 60 تنظیمات Mediumرزولوشن QHD و FPS بالاتر از 60 با تنظیمات High و Ultraرزولوشن 4k با تنظیمات Ultra
کارت گرافیکGeForce GTX 670 or 1650 / Radeon HD 7950GeForce GTX 970 or 1660 / Radeon R9 390 or AMD RX 580GeForce RTX 2070 SUPERGeForce RTX 2080 SUPER
پردازندهIntel Core i3-4340 / AMD FX-6300Intel Core i5-2500K / AMD Ryzen R5 1600XIntel i7-8700K or AMD Ryzen 1800XIntel i7-9700K or AMD Ryzen 2700X
رم8GB12GB16GB16GB
هارد175GB HD space175GB HD space175GB HD space175GB HD space

 

جمع آوری و نگارش: آرین امینی

کیس و لپ تاپ های پیشنهادی برای اجرای این بازی